22 październik 2015, dr Krzysztof Kaczor, „Jak uczyć fizyki w szkole, w której fizyki nie ma? Fizyka sportów walki.”

zaprasza na konwersatorium, na którym:

dr  Krzysztof Kaczor

nauczyciel fizyki, zastępca Dyrektora w Zespole Szkół Ogólnokształcących im. Stefana
Żeromskiego w Bielsku-Białej

Wygłosi wykład na temat:

Jak uczyć fizyki w szkole, w której fizyki nie ma? Fizyka sportów walki.

Wykład ma na celu przedstawienie sytuacji dotyczącej nauczania fizyki w szkołach o różnym profilu (gimnazja, szkoły ponadgimnazjalne).  W szczególności, wykład oparty będzie na osobistych doświadczeniach  i obserwacjach procesu zmian jakie zachodzą w szkole ogólnokształcącej w zakresie programu i sposobów nauczania fizyki. Zastanowimy się nad przyczynami słabej kondycji fizyki w szkole średniej i jej pozycji w „rankingu uczniowskiego poważania”.  Czy jest szansa na to, aby fizyka wróciła do łask,  czy może znaleźć się w zbiorze przedmiotów, które uczniowie darzą zainteresowaniem? Czy i jaka powinna być współpraca szkół z uczelniami? Przypadkiem do analizy będzie projekt realizowany we współpracy z czechowickim klubem sportowym w ramach programu”Współpraca w nauce” dotyczący zastosowań fizyki w sztukach walki.

Konwersatorium odbędzie się dnia 22.10.2015 r. o godz. 1600
w Sali Audytoryjnej II w Instytucie Fizyki Uniwersytetu Śląskiego Katowice, ul. Uniwersytecka 4