18.05.2017, dr Adam Ogaza, „Zintegrowane nauczanie fizyki i informatyki”

dr Adam Ogaza

nauczyciel fizyki w III LO im. Stefana Batorego w Chorzowie  (Akademicki Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Chorzowie (AZSO nr 2)

Zintegrowane nauczanie fizyki i informatyki

Wykład przedstawia przebieg i rezultaty projektu unijnego Erasmus+, zainicjowanego przez Uniwersytet Śląski i realizowanego przez 2 polskie licea (w tym III LO im.St.Batorego w Chorzowie) we współpracy z partnerami z Niemiec i Norwegii. Celem projektu było wytworzenie materiałów dydaktycznych do nauczania matematyki i fizyki z wykorzystaniem programowania w języku Python w środowisku SAGE. Integracja nauczania informatyki i innych przedmiotów ścisłych okazała się nie tylko wykonalna, ale też bardzo owocna. Język Python znalazł ciekawe zastosowania w symulowaniu zjawisk fizycznych oraz opracowywaniu wyników eksperymentów. Na wykładzie zaprezentowane zostaną najciekawsze dokonania nauczycieli i uczniów w tym zakresie.

Konwersatorium odbędzie się dnia  18.05.2017 r. o godz. 1600  w Sali Audytoryjnej II w Instytucie Fizyki Uniwersytetu Śląskiego Katowice, ul. Uniwersytecka 4