10 grudzień 2015, mgr Damian Kimla i mgr Sławomir Binek „Kto pyta ten … wie”

mgr Damian Kimla (nauczyciel, VI Liceum Ogólnokształcące im. J. Korczaka w Sosnowcu)
mgr Sławomir Binek (nauczyciel, Powiatowy Zespół Szkół w Bieruniu)

Wygłoszą wykład:

Kto pyta ten… wie

Wykład związany jest z tematyką planowanych rozpraw doktorskich przygotowywanych w Instytucie Fizyki UŚ poświęconych zagadnieniom nauczania fizyki w szkole.

Czy lekcje fizyki mogą wywoływać wśród uczniów pozytywne emocje? Co zrobić, żeby lekcja budziła zainteresowanie przez całe 45 minut? Skupienie uczniów podczas zajęć edukacyjnych statystycznie trwa nie dłużej niż 10 minut. Efektywność nauczania fizyki w szkole średniej ma istotne znaczenie, również w kolejnym etapie kształcenia, a rozbudzenie zamiłowania do nauk ścisłych bezpośrednio przekłada się na liczbę przyszłych studentów fizyki i kierunków pokrewnych.

Jesteśmy nauczycielami, którzy wdrożyli w swoich szkołach nowatorską, w naszym środowisku, metodę nauczania – system indywidualnych odpowiedzi.

Przedstawimy narzędzia, z których korzystamy oraz zaprezentujemy Państwu wyniki naszych badań. Pozwoliły one odpowiedzieć na pytanie czy to co robimy nie tylko jest ciekawe, ale czy również skuteczne.

Konwersatorium odbędzie się dnia 10.12.2015 r. o godz. 1600
w Sali Audytoryjnej II w Instytucie Fizyki Uniwersytetu Śląskiego Katowice, ul. Uniwersytecka 4