WYKŁAD ODWOŁANY! 12.03.2020, prof. S. Kowalski „Władca pierścieni, czyli po co nam duże laboratoria fizyki jądrowej i cząstek elementarnych”

Szanowni Państwo,

W związku z zawieszeniem zajęć:

Komunikat dotyczący zawieszenia zajęć dydaktycznych

wykład jest odwołany.

Oby sytuacja szybko wróciła do normalnego stanu. Po ustabilizowaniu się sytuacji poinformujemy  o nowym terminie wykładu.

prof.  Seweryn Kowalski

Dyrektor Instytutu Fizyki,

Wydział Nauk Ścisłych i Technicznych UŚ

W ramach wykładu zaprezentowane zostanie największe na świecie laboratorium fizyki jądrowej i cząstek elementarnych – CERN.
Przedstawiony będzie szeroki zakres problemów fizycznych możliwych do rozwiązania właśnie z wykorzystaniem dużych laboratoriów fizyki jądrowej i cząstek elementarnych.
Przybliżone będą takie pojęcia, jak detektor, wiązka, zderzacz, tarcza. Ponadto na przykładzie eksperymentu NA61/SHINE opisane zostaną możliwości współpracy i wykorzystania eksperymentów fizyki wysokich energii z innymi dużymi eksperymentami badającymi np. zjawiska astrofizyczne.

Konwersatorium odbędzie się dnia 12.03.2020 r. o godz. 1600
w Sali nr 227 Uniwersytetu Śląskiego, Katowice, ul. Bankowa 14 (dawna Rady Wydziału Mat-Fiz-Chem)

ptf_logo