13-15 maj 2016, „Collider Physics”, 2 Sympozjum Sekcji Fizyki Oddziaływań Fundamentalnych Polskiego Towarzystwa Fizycznego

W dniach 13 do 15 maja 2016 w Katowicach odbyło się 2 Sympozjum Sekcji Fizyki Oddziaływań Fundamentalnych Polskiego Towarzystwa Fizycznego. Spotkanie zostało zorganizowane przez  Polskie Towarzystwo Fizyczne, Instytut Fizyki Uniwersytetu Śląskiego oraz Wydział Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego.

W wydarzeniu udział wzięło 78 osób, w tym 6 osób reprezentujących ośrodki zagraniczne. Referaty zostały podzielone na sesje: LHC physics, Quark-flavour physics, Cosmology, Strong interactions, Theory, Beyond the SM, Radiative corrections at colliders, Neutrino physics. W sumie wygłoszono 35 referatów. W trakcie sympozjum odbyła się Sesja Posterowa na której przedstawiono 11 posterów. Wyróżniono dwa postery: Wojciech Flieger (U. Sląski)  oraz Tomasz Krajewski (U. Warszawski).

Uczestnicy sympozjum mieli okazję wysłuchania koncertu NOSPR w nowym gmachu narodowej orkiestry,  zwiedzenia nowoczesnej biblioteki CINIBiBA, zwiedzenia z przewodnikiem Katowic oraz udziału w Nocy Muzeów.

W trakcie sympozjum odbyło się także zebranie członków sekcji  Fizyki Oddziaływań Fundamentalnych Polskiego Towarzystwa Fizycznego.

Więcej informacji łącznie z materiałami konferencyjnymi można znaleźć na stronie internetowej: link