9.12.2021 – „Fizyka Lema: wczoraj Fiction, dzisiaj Science”

W dniu 13 września 2021 roku minęła setna rocznica urodzin Stanisława Lema. Sejm RP zdecydował o upamiętnieniu tej rocznicy ustanawiając rok 2021 Rokiem Lema. Instytut Fizyki im. Augusta Chełkowskiego w Uniwersytecie Śląskim w Katowicach oraz katowicki oddział Polskiego Towarzystwa Fizycznego włączając się w trwające obchody zapraszają na otwarte wydarzenie „Fizyka Lema: wczoraj Fiction, dzisiaj Science”, które odbędzie się w dniu 9 grudnia 2021.

Czy literatura jest prorokiem dla nauki, jak będzie wyglądał świat w najbliższej i dalszej przyszłości, jakie są obawy i oczekiwania związane z rozwojem nauki? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań udzielą literaturoznawcy, pisarze, artyści i fizycy w ramach wykładów, wywiadu i dyskusji panelowej.

Program wydarzenia dostępny jest na stronie: https://us.edu.pl/instytut/ifiz/rok-lema-2021/
Wydarzenie odbędzie się w formule hybrydowej – transmisja online dostępna będzie na kanale YouTube Uniwersytetu Śląskiego.

Honorowy patronat nad wydarzeniem objęła Dziekan Wydziału Nauk Ścisłych i Technicznych prof. dr hab. Danuta Stróż.
Patronat medialny: Wydawnictwo Zysk i Spółka, Telewizja Uniwersytetu Śląskiego, Gazeta Uniwersytecka, Portal Przystanek Nauka

Zapraszamy do udziału w wydarzeniu!
Dyrekcja Instytutu Fizyki im. A. Chełkowskiego, UŚ
dr hab. Sebastian Pawlus, prof. UŚ – Dyrektor Instytutu Fizyki